GRM033R61E104ME14J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 37
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 5 139
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 33 976
Taiyo Yuden
0.1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
GRM033R61E104ME14J
DigiKey Part Number
490-GRM033R61E104ME14JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R61E104ME14J
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM033R61E104ME14J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)