590FB122M880DGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Direct
Abracon LLC
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Renesas Electronics Corporation
New at DigiKey
122.88 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
590FB122M880DGR
DigiKey Part Number
863-590FB122M880DGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
590FB122M880DGR
Description
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
100mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA