AK7DBF1-122.8800T2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Renesas Electronics Corporation
122.88 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ClearClock AK7 Series
Abracon ClearClock™ Third Overtone Crystal Oscillators
AK7DBF1-122.8800T2
DigiKey Part Number
535-15195-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK7DBF1-122.8800T2
Description
XTAL OSC XO 122.88MHZ 2.5V LVDS
Detailed Description
EDA/CAD Models
AK7DBF1-122.8800T2 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
27mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)