100R24-51B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 213
Datasheet
24 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.000" (50.80mm)
100R24-51B
DigiKey Part Number
HF24U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R24-51B
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 2"
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
24
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
10-24-A-0050-C-4-08-4-TGCT2132073-10-24-A-0050-C-4-08-4-T-ND3,16000 złSimilar
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 5.98"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 12"
In-Stock: 417
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 18"
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 3"
In-Stock: 331
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 4"