100R24-305B
DigiKey Part Number
HF24U-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R24-305B
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 12"
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
24
Additional Resources
In-Stock: 417
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 5.98"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 18"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 3"
In-Stock: 331
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 4"