100R24-457B
DigiKey Part Number
HF24U-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R24-457B
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 18"
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 18.0" (457.2mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
18.0" (457.2mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
24
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 5.98"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 12"
In-Stock: 417
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 3"
In-Stock: 331
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 4"