ERJ-P06J100V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 9 233
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 8 414
Datasheet
Direct
YAGEO
Upgrade
Riedon products by Bourns
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
10 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film