OSTOQ197150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 49
Datasheet
Assmann WSW Components
In Stock: 0
Image for OSTOQ197150 is not available
OSTOQ197150
DigiKey Part Number
OSTOQ197150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTOQ197150
Description
TERM BLOCK HDR 19POS 5MM
Detailed Description
19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions
19
Positions Per Level
19
Contact Tail Length
0.157" (4.00mm)
Insulation Height
0.157" (4.00mm)
Pitch
0.197" (5.00mm)
Base Product Number
Header Orientation
Vertical
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (3)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
1-1546111-9TE Connectivity AMP Connectors01-1546111-9-ND20,96355 złSimilar
1755671Phoenix Contact491755671-ND24,13000 złSimilar
A-TB500-OQ19CVAssmann WSW Components0A-TB500-OQ19CV-ND3,07094 złSimilar