773-E15-113R011
773-E15-113R011
NorComp IP67 Connectors
773-E15-113R011
DigiKey Part Number
NOR1069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
773-E15-113R011
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
773-E15-113R011 Models
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Grounding Indents
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C