180-026-203L001
180-026-203L001
180-026-203L001
DigiKey Part Number
T826FE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-026-203L001
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
180-026-203L001 Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder Cup
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C