Image for 195-026-113L551 is not available
195-026-113L551
DigiKey Part Number
195-026-113L551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
195-026-113L551
Description
CONN D-SUB HD PLUG 26POS PNL MNT
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
195-026-113L551 Models
Current Rating (Amps)
2A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C