172-E15-203R911
DigiKey Part Number
202915FEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E15-203R911
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
172-E15-203R911 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Board Lock
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C