172-E15-202R011
172-E15-202R011
172-E15-202R011
DigiKey Part Number
2115FER-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E15-202R011
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Part Status
Obsolete
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C