UWT0J470MCL1GB is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Nichicon
In Stock: 549
Datasheet
Similar
Nichicon
In Stock: 1 104
Datasheet
Similar
In Stock: 1 852
In Stock: 122
Parametric Equivalent
In Stock: 859
Direct
Rubycon
Direct
Rubycon
Chemi-Con
47 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C