UUT0J470MCL1GS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 25 383
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 1 437
Datasheet
In Stock: 859
Upgrade
In Stock: 549
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 122
Würth Elektronik
In Stock: 109
47 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C