GRM32NR71H224KA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 28 342
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
In Stock: 697
YAGEO
In Stock: 735
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GRM32NR71H224KA01L
DigiKey Part Number
490-11658-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32NR71H224KA01L
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM32NR71H224KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)