KGM32ER71H224KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
YAGEO
KEMET
In Stock: 697
Similar
Murata Electronics
Similar
Murata Electronics
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32ER71H224KL
DigiKey Part Number
478-KGM32ER71H224KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER71H224KL
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ER71H224KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)