C1210C224J1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
KYOCERA AVX
0.22 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C224J1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C224J1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C224J1RACTU
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C224J1RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)