BU-2030-A-24-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 553
Datasheet
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable To Alligator Clip, Insulated Patch Cord 300V
BU-2030-A-24-0
DigiKey Part Number
BU-2030-A-24-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2030-A-24-0
Description
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
Detailed Description
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
10A
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
1166-24-0Pomona Electronics553501-1486-ND34,79000 złSimilar
Available To Order
Check Lead Time
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 3
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
In-Stock: 91
TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO GATOR 48"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"