BU-2030-A-24-2
DigiKey Part Number
BU-2030-A-24-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2030-A-24-2
Description
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable To Alligator Clip, Insulated Patch Cord 300V
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
10A
Additional Resources
In-Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
In-Stock: 5
TEST LEAD BANANA TO GATOR 48"
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"