BU-1111-A-36-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Pomona Electronics
In Stock: 255
Datasheet
36.0" (914.40mm) Mini Hook To Mini Hook Test Lead 300V 1 Lead, Red
BU-1111-A-36-2
DigiKey Part Number
BU-1111-A-36-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-1111-A-36-2
Description
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
Detailed Description
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
3781-36-2Pomona Electronics255501-1067-ND31,20000 złSimilar
Alternate Color
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
In-Stock: 0
Alternate Length
MINI HOOK TO MINI HOOK 12"
In-Stock: 0
MINI HOOK TO MINI HOOK 24"
MINI HOOK TO MINI HOOK 48"
MINI HOOK TO MINI HOOK 60"