BU-1111-A-36-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Pomona Electronics
In Stock: 113
Datasheet
36.0" (914.40mm) Mini Hook To Mini Hook Test Lead 300V 1 Lead, Black
BU-1111-A-36-0
DigiKey Part Number
BU-1111-A-36-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-1111-A-36-0
Description
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
Detailed Description
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
3781-36-0Pomona Electronics113501-1066-ND31,20000 złSimilar
Alternate Color
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
In-Stock: 0
Alternate Length
MINI HOOK TO MINI HOOK 12"
In-Stock: 0
MINI HOOK TO MINI HOOK 24"
MINI HOOK TO MINI HOOK 48"
MINI HOOK TO MINI HOOK 60"