BU-1010-A-60-0
DigiKey Part Number
BU-1010-A-60-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-1010-A-60-0
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 60"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 300V 1 Lead, Black
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Manufacturer
Mueller Electric Co
Contents
1 Lead, Black
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bulk
Wire Gauge
20 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
300V
Configuration
Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
5 A
1st Connector
Micro Hook
Temperature Range
221°F (105°C)
2nd Connector
Micro Hook
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 60"
In-Stock: 0
Alternate Length
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"
In-Stock: 0
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
In-Stock: 1
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 36"
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 48"