BU-1010-A-60-2
DigiKey Part Number
BU-1010-A-60-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-1010-A-60-2
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 60"
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 300V 1 Lead, Red
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Alternate Color
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 60"
In-Stock: 0
Alternate Length
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"
In-Stock: 0
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
In-Stock: 1
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 36"
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 48"