BU-1010-A-36-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 0
Datasheet
36.0" (914.40mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 300V 1 Lead, Black
BU-1010-A-36-0
DigiKey Part Number
BU-1010-A-36-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-1010-A-36-0
Description
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 36"
Detailed Description
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
221°F (105°C)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
4613-36-0Pomona Electronics0501-2422-ND0,00000 złSimilar
Alternate Color
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 36"
In-Stock: 0
Alternate Length
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 12"
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 24"
In-Stock: 1
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 48"
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 60"