MBA35002-20P/CU/2.6BU
DigiKey Part Number
4573-MBA35002-20P/CU/2.6BU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA35002-20P/CU/2.6BU
Description
CU HEAT SINK 35X35X20MM WITH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Copper Top Mount
Category
Attachment Method
Clip
Mfr
Shape
Square, Pin Fins
Series
Length
1.378" (35.00mm)
Packaging
Tray
Width
1.378" (35.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.670" (17.00mm)