MBA42.5002-15P/CU/2.6Y
DigiKey Part Number
4573-MBA42.5002-15P/CU/2.6Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA42.5002-15P/CU/2.6Y
Description
CU HEAT SINK 42.5X42.5X15MM WITH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Copper Top Mount
Category
Attachment Method
Clip
Mfr
Shape
Square, Pin Fins
Series
Length
1.673" (42.50mm)
Packaging
Tray
Width
1.673" (42.50mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.472" (12.00mm)