TPSE336K025S0175 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1 133
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 1 125
Datasheet
Similar
In Stock: 1
In Stock: 266
In Stock: 281
Direct
Vishay Sprague
KEMET
Vishay Sprague
In Stock: 276
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 175mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-E-Chip-Caps
TPSE336K025S0175
DigiKey Part Number
478-4133-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE336K025S0175
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
175mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V