TPSE336K025R0300
DigiKey Part Number
478-1801-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1801-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1801-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE336K025R0300
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V