TPSD336K025Y0300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 266
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 2 422
Similar
Similar
In Stock: 1
In Stock: 281
Direct
KEMET
Vishay Sprague
In Stock: 276
Vishay Sprague
In Stock: 461
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD336K025Y0300
DigiKey Part Number
TPSD336K025Y0300-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD336K025Y0300
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V