TPSD157M010R0085 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 700
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 535
Datasheet
In Stock: 0
Similar
In Stock: 3 886
Similar
In Stock: 483
In Stock: 618
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 563
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 85mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD157M010R0085
DigiKey Part Number
478-9163-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD157M010R0085
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD157M010R0085 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
85mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V