TAJA685M010RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
Vishay Sprague
In Stock: 160
In Stock: 541
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 4Ohm
TAJA685M010RNJ
DigiKey Part Number
TAJA685M010RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA685M010RNJ
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJA685M010RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
10 V