SR212A680KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
68 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A680KARTR1
DigiKey Part Number
SR212A680KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A680KARTR1
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)