SR122A680JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
KEMET
In Stock: 963
68 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR122A680JARTR1
DigiKey Part Number
SR122A680JARTR1-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR122A680JARTR1
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)