SR217A680JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
68 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR217A680JAR
DigiKey Part Number
SR217A680JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR217A680JAR
Description
CAP CER 68PF 500V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)