KGM31VCG1H332KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 475
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Knowles Syfer
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG1H332KU
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG1H332KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG1H332KU
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG1H332KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)