KGM31TCG2A332FU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM31TCG2A332FU |
Description | CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3300 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM31TCG2A332FU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |