KGM31DR72H332KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Novacap
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
3300 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31DR72H332KU
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72H332KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DR72H332KU
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31DR72H332KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)