AU035C103KA72A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 58 942
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
In Stock: 602
YAGEO
YAGEO
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
AU035C103KA72A
DigiKey Part Number
AU035C103KA72A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU035C103KA72A
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
AU035C103KA72A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)