12065C271KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 11 994
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 691
Direct
Knowles Syfer
270 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12065C271KAT2A
DigiKey Part Number
12065C271KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C271KAT2A
Description
CAP CER 270PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12065C271KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)