KGM31VCG2H271KU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 11 994
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1 846
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
270 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG2H271KU
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2H271KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG2H271KU
Description
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG2H271KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)