12067C271KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 11 994
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1 846
Datasheet
Similar
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
270 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12067C271KAT2A
DigiKey Part Number
12067C271KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067C271KAT2A
Description
CAP CER 270PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12067C271KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)