T494A105M016AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 873
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 22 457
Upgrade
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
1 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 6Ohm