F861BT274J310A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F861BT274J310A is not available
F861BT274J310A
DigiKey Part Number
399-F861BT274J310A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861BT274J310A
Description
.270UF 310V
Detailed Description
0.27 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V