C967U682MYVDAAWL20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 249
Datasheet
Upgrade
Similar
In Stock: 1 890
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
6800 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C967U682MYVDAAWL20
DigiKey Part Number
C967U682MYVDAAWL20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C967U682MYVDAAWL20
Description
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C967U682MYVDAAWL20 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)