C961U682MYVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9527-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9527-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C961U682MYVDBA7317
Description
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
EDA/CAD Models
C961U682MYVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)