C967U682MYVDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 1 890
Datasheet
6800 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C967U682MYVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9533-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C967U682MYVDBA7317
Description
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C967U682MYVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)