C1812C106K3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-15905-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15905-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15905-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C106K3RACAUTO
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C106K3RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)