CGA8P2X7R1E106K250KA
DigiKey Part Number
445-7908-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7908-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7908-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8P2X7R1E106K250KA
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8P2X7R1E106K250KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)