C1210C683J1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Upgrade
TDK
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.068 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C683J1GACTU
DigiKey Part Number
399-15172-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C683J1GACTU
Description
CAP CER 0.068UF 100V C0GNP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C683J1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)